Dlaczego oprocentowanie lokat spada ?

Dlaczego oprocentowanie lokat spada

Oprocentowanie lokat porównując z rokiem, kiedy każdy mówił, że zaczyna się bessa bardzo spadło.

Podczas bessy oprocentowanie lokat było bardzo wysokie. Wiele osób może pamiętać lokaty 10% jednodniowe z możliwością automatycznego odnawiania w Banku pocztowym. W latach 2008-2010 oprocentowanie lokat wynosiło ponad pięć procent.

Aktualnie można wnioskować, że zaczyna się hossa a lokaty są już oprocentowanie poniżej pięciu procent. Za sprawą NBP, który obniżył stopy procentowane, co miało wpływ na oprocentowanie lokat oraz kredytów.
Aktualnie w 2013 roku mamy historycznie najniższą stopę procentową, którą każdy może śledzić na stronie Narodowego Banku Polskiego i sprawdzać czy nie spada jeszcze niżej.

Zapewne może się wydawać komuś, że jak jest niskie oprocentowanie kredytów dla przykładu karta kredytowa w GETINONLINE aktualnie wynosi 13% to podobne oprocentowanie znajdzie na lokatach niestety nie ma takiej możliwości.

Z punktu widzenia Narodowego Banku Polskiego, niska stopa procentowa będzie zachęcać do brania kredytów, wydawania na zakupy, co będzie skutkować rozkręceniem naszej gospodarki. Niestety skutkiem ujemnym tego będzie to, że ludzie nie będą trzymać pieniędzy na lokatach, bo oprocentowanie nie będzie pokrywać nawet inflacji. Dlatego oprocentowanie lokat spada i zainteresowanie lokatami również. Trzeba szukać alternatywnych sposób do inwestowania zamiast lokat.

Podziel się

Go to top