Kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, jakie umożliwia kopiowanie dokumentów bądź też innych artykułów graficznych w postaci papierowej. Działalność kserokopiarki jest oparte na procesie elektrofotografii, który umożliwia powielanie obrazów na papierze. Proces kopiowania rozpoczyna się od pomieszczenia oryginału na szkle czytnika kserokopiarki.

Potem, światło lampy skanującej przemieszcza się po pionierskim dokumencie, odczytując informacje o jego treści oraz obrazach. Te informacje są następnie rozgłaszane do układu sterowania kserokopiarki, który włącza przebieg elektrofotografii. W tym momencie, na przestrzeni bębna fotoreceptorowego zostaje naładowana elektrycznie warstwa foto-przewodząca, a po pewnym czasie nałożona na nią jest warstwa ładunku elektrostatycznego o przeciwnym znaku.

Dzięki temu, w miejscach, gdzie światło z lampy skanującej odbiło się od bieli papieru, bagaż elektrostatyczny zostaje zdjęty, natomiast w miejscach, gdzie film lub tekst występuje, ładunek zostaje nienaruszony – dzierżawa drukarek. Później, na bęben jest nanoszony toner, który przylega do położeń naładowanych elektrostatycznie. Tonery są mikroskopijnie drobnymi ciałkami proszku, które są przyciągane do ładunku elektrostatycznego na bębnie. Tonery są w większości wypadków wykorzystywane w formie kartek, ale niektóre kserokopiarki używają specjalnych bębnów tonerowych. Tonery są następnie przenoszone na papier poprzez przepuszczenie go pomiędzy bębnem fotoreceptorowym a wałkiem przenoszenia. Proces ten nazywa się przeniesieniem. Na końcu, toner jest przechowywany na papierze poprzez podgrzanie i dociskanie go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój