Forma zatrudnienia a pułap zdolności kredytowej

0
4

W ostatnich latach coraz to trudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny na nabycie domu lub mieszkania, taka sytuacja jest zwłaszcza widzialna od początku bieżącego roku, kiedy tak właściwie banki zaczęły wprowadzać w życie tak oznaczaną rekomendację S, zaleconą przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w takim razie tak w gruncie rzeczy zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze atrybuty, poza czysto popłatnym, są w stanie mieć tutaj znaczenie? Okazuje się, że niezwykle znaczącym kryterium jest wiek ludzi ubiegających się o kredyt hipoteczny – doradca kredytowy. W ogóle łatwiej jest uzyskać wyższa sumę kredytu w młodszym wieku, w następstwie tego zaleca się nie czekać z decyzja kupna domu czy mieszkania, albowiem ma prawo okazać się, iż jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wielkości jak 30 latkowie, naturalnie przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje interesująca sytuacja, kiedy okazuje się, że mąż i żona występujący o kredyt hipoteczny są w przeróżnym wieku oraz iż dzieli ich dosyć znaczna różnica wieku. W takich sytuacjach banki wykorzystują różną politykę przyznawania kredytu, w większości wypadków jest tak, iż brany jest po szczególną uwagę ten z małżonków, jaki jest starszy, jeśli chodzi o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Niektóre banki stosują jeszcze taki sposób, że liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a później sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

Zostaw swój komentarz