Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zdrowe ćwiczenia w życiu codziennym

1
88

Nasze ciała są naturalnie zbudowane do ruchu. Ale zbyt szybko przyzwyczajasz się do życia, które nie wymaga dużego ruchu. Jednak brak ruchu powoduje, że na dłuższą metę chorujesz. Z kolei regularne ćwiczenia w życiu codziennym mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. Na przykład przy aktywnej mobilności: zamiast samochodem możemy pokonać wiele dystansów własnymi mięśniami. Chroni to środowisko i ma pozytywny wpływ na klimat.

Dlaczego potrzebujemy ruchu? Aktywność fizyczna jest ważnym budulcem zdrowego życia, ponieważ ćwiczenia wpływają na cały organizm. Jednak wiele osób porusza się za mało. Przykład: naturalne zużycie energii przez ludzi dziennie odpowiadałoby odległości spaceru od około 20 do 25 kilometrów. W rzeczywistości ludzie dzisiaj pokonują średnio od jednego do dwóch kilometrów dziennie.

Dla wielu osób ceną za brak ruchu jest otyłość i większe ryzyko zachorowania. Z drugiej strony wiadomo, że regularna aktywność fizyczna ma wiele zalet: na przykład regularne ćwiczenia pomagają się zrelaksować, zmniejszyć stres, spalić więcej kalorii i zachować formę. Zobacz Korzyści z ćwiczeń — Korzyści zdrowotne, aby uzyskać więcej informacji.

Wskazówki dotyczące większej ilości ćwiczeń w życiu codziennym

Dlatego eksperci zalecają co najmniej 150 minut do 300 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności tygodniowo. Aby osiągnąć zalecaną ilość ćwiczeń, wskazane jest korzystanie z większej liczby opcji ćwiczeń w życiu codziennym. Codzienne ruchy to także dobry początek długofalowego aktywnego życia.

Niektórzy ludzie uważają, że muszą zasadniczo zmienić swoje codzienne życie, aby móc się więcej ruszać. Nie trzeba jednak przesadzać. Liczy się każdy krok! Każde ćwiczenie, każdy dodatkowy ruch przynosi korzyści dla naszego zdrowia. Być może poniższe wskazówki zawierają również sugestie, które możesz wdrożyć:

  1. Czasami chodzić lub jeździć na rowerze, aby załatwić sprawy.
  2. Wysiądź o jedną stację wcześniej lub idź do domu z biura.
  3. Idź na spacer wieczorem zamiast oglądać telewizję.
  4. Baw się aktywnie z dziećmi.

Wykorzystaj ogród i prace domowe jako okazję do ćwiczeń i ewentualnie obejścia się bez pomocy mechanicznych.

  1. Wchodzenie po schodach zamiast korzystania z ruchomych schodów lub windy.

  2. Wstań i chodź, rozmawiając przez telefon.
  3. Wykorzystaj czas na ćwiczenia podczas oglądania telewizji, np. jeździć na rowerze pokojowym.
  4. Spotkanie na pogawędkę, nie w barze, ale na spacer.

Więcej informacji można znaleźć w zaleceniach dotyczących ćwiczeń (Fonds Gesundes Österreich).

Co to jest aktywna mobilność?

Aktywna mobilność” oznacza dowolny ruch od „A” do „B” przy użyciu własnej siły mięśni. Obejmuje to przede wszystkim spacery i jazdę na rowerze, ale także bieganie lub poruszanie się na rolkach, deskorolkach, hulajnogach lub hulajnogach. Warunkiem bezpiecznej „aktywnej mobilności” w życiu codziennym jest odpowiednia infrastruktura do dostania się z „A” do „B”, np. bezpieczne ścieżki rowerowe i szkolne, strefy dla pieszych czy zamykane miejsca parkingowe dla rowerów.

Zdrowa ilość ćwiczeń dzięki aktywnej mobilności. Regularne ćwiczenia są zdrowsze niż intensywne ćwiczenia, które nadmiernie cię popychają. Dlatego lepiej jest pozwolić ciału ćwiczyć przez cały tydzień lub dzień bez przemęczania się. Zalecenia ruchowe można osiągnąć poprzez „aktywną mobilność” w taki sam sposób, jak poprzez zajęcia sportowe – „aktywna mobilność” jest jeszcze łatwiejsza do wdrożenia w życiu codziennym! Zobacz jaka jest państwowa opieka zdrowotna

Aktywnie mobilny pieszo

Prawie każdy idzie – przynajmniej na krótką odległość – aby załatwić codzienne sprawy. Chodzenie jest zdrowe i ma najmniej negatywny wpływ na środowisko w porównaniu z innymi środkami transportu. Zwłaszcza dla osób starszych chodzenie jest często najważniejszym sposobem poruszania się w życiu codziennym. Zakres czasowy tej czynności można łatwo wydłużyć, aby wprowadzić więcej ruchu do codziennego życia.

W przypadku osób starszych lub wcześniej niesportowych, mających problemy z wagą i zdrowiem, chodzenie jest również idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o poprawę wytrzymałości i zwiększenie wydajności, a jednocześnie nie obciąża stawów. Występujące obciążenia udarowe są około trzy razy mniejsze niż podczas biegu. Podczas chodzenia poruszane jest około 70 procent całej muskulatury, wzmacniane są nogi, a przy aktywnej postawie wzmacniane są również mięśnie rdzenia.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Zostaw swój komentarz