Budowa osobistego domu to bezsprzecznie wyzwanie na wielu płaszczyznach, jak chociażby kwestia podejmowania decyzji na poszczególnych etapach budowy, traktujących choćby takich kwestii, jakie materiały zastosować do wykonania pojedynczych etapów budowy, gdzie można zastosować oszczędności, a gdzie ich wykorzystanie nie jest wskazane, z uwagi choćby na możliwość powstania zagrożenia dla przyszłych mieszkańców domu czy też również sprawa poniesienia w przyszłości obfitych kosztów naprawy tego, co zostało popsute już na początku budowy. Jednym z wyborów, jakich będziemy musieli dokonać, o to już na inauguracyjnym etapie, przeglądając projekty domów, jest wybór dachu, jaki będzie wieńczył prowadzoną przez nas budowlę.

Jest to istotna sprawa z kilku względów, jak choćby koszt wykonania danego dachu. Mając wybór pomiędzy dachem dwuspadowym, najbardziej obecnie znanym, a dachem wielospadowym, należałoby jest wiedzieć, że ta druga opcja kojarzy się z znacznymi kosztami, najpierw na etapie wykonania samej konstrukcji dachu, a potem związana z kwestia pokrycia dachowego, bo wykonanie dachu wielospadowego to dosyć gigantyczne zużycie materiału służącego jako pokrycie dachowe.

Budowa mieszkania o dachu wielospadowym to także wyzwanie dla ekipy budowlanej, albowiem nie każdy profesjonalista umie prawidłowo zrealizować taką konstrukcje, dość karkołomną, a w dodatku zrobić to poprawnie. Cały czas istotny jest nadzór inwestorski – przegląd okresowy poznań. Wybór dachu jest również nieraz pochodną tego, w jakiej okolicy stawiamy stworzony przez nas dom, jak też na jakiej działce, jeśli bo będzie to działka siedliskowa oraz będziemy występowali o wydanie warunków zabudowy działki, nie zawsze władze gminy muszą zgodzić się akurat na kształt dachu taki, jaki sobie zamierzyliśmy sprawić.

W tej kwestii zależy wiele od tego, jakie domy są w najbliższej okolicy i wtenczas nasza konstrukcja musi być w pewnym stopniu dobrana do otoczenia. Obecnie nadzwyczaj mało konstruuje się domów o dachu gruntownie płaskim, co jest pewnego typu odreagowaniem na czasy PRL-u.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj swój

+ Zostaw komentarz