W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem się cieszą francuskie buldogi. Wynika to z tego, że są doskonałymi przyjaciółmi, idealnie nadającymi się do domów w których mieszkają dzieci. Ich naprawdę łagodny charakter wraz z wesołym usposobieniem sprawiają, że zdobywają bardzo szybko i status pełnoprawnego domownika. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Z reguły ich waga nie przekracza kilkunastu kilogramów, a maksymalna wysokość niewiele więcej niż trzydziestu centymetrów. Przez to bez żadnego problemu można je trzymać nawet w małych mieszkaniach, oczywiście pamiętając o regularnych spacerach. Odpowiednia porcja ruchu jest przy nich wskazana, ale nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby lubiące bardziej poleniuchować świetnie się sprawdzą w roli opiekunów.

W czasie spacerowania należy jedynie uważać na nadmierne upały, bowiem buldogi nie znoszą dobrze wysokich temperatur. Natomiast jeżeli chodzi o opiekę to specjalnie wymagające nie są. Nie trzeba ich regularnie czesać, ponieważ ich sierść mało wypada. Natomiast trzeba dbać o uszy i oczy, co zapobiegnie zapaleniom. Niestety ta rasa dość często choruje, tak więc trzeba w miarę możliwości zadbać o ich kondycję i zdrowie. Z pewnością tego typu psa należy kupować jedynie w sprawdzonej hodowli, a taką znajdzie się wpisując chociażby w wyszukiwarce słowa buldog francuski na sprzedaż. Wtedy będzie się miało pewność, że będzie on miał odpowiedni charakter zgodny ze wzorcem, co przy jakiś krzyżówkach będzie niestety nieprzewidywalne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój