Podczas szukania dywanu dla siebie należy zwrócić swoją uwagę na parę istotnych rzeczy, a jedną z nich jest wybranie rodzaju materiału, z którego są zrobione. Odwiedzając jakiś sprawdzony tanie dywany sklep internetowy zauważy się z pewnością, że takich materiałów jest przynajmniej parę. Rzecz jasna będą one miały duży wpływ na cenę, lecz również na właściwości i funkcjonalność. W zależności od składu dywan sznurkowy do salonu może być puszysty i miękki lub nieco bardziej szorstki, a także w zupełnie inaczej izolować termicznie, co ma na przykład duże znaczenie dla ogrzewania podłogowego. Dlatego też przez ostatecznym wyborem warto zastanowić się dobrze czego oczekuje się od dywanu, i wówczas dopiero poszukać odpowiedniego wzoru dla siebie.

Jeśli w pomieszczeniu nie będzie ogrzewania podłogowego, to zastanowić się można nad wełną. Dywany pokojowe oraz chodniki pokojowe na wymiar zrobione z naturalnej wełny są bardzo przyjemne w dotyku i miękkie. Przez swoją elastyczność nie powinny one ulegać odkształceniom, jeżeli nawet na nich staną ciężkie meble. Wełna świetnie reguluje mikroklimat we wnętrzu, przez co zadbać w ten sposób można o zdrowie mieszkańców. Trzeba uważać jednak przy tym na zbyt dużą wilgoć, ponieważ pojawić się wtedy mogą grzyby i pleśnie.

Kłopotu z wilgotnością nie będzie przy dywanach zrobionych z polipropylenu. Tworzywo to świetnie sprawdza się w przypadku podłóg z ogrzewaniem, a przez dużą odporność na działanie wody może być też stosowane na zewnątrz. Niektórzy producenci robią z niego wycieraczki do butów zewnętrzne, ze względu przede wszystkim na wspomniane cechy. Jeżeli ktoś nie chce wydawać zbyt dużo na prawdziwą wełnę, a jednocześnie chciałby mieć przytulność i ciepło, to może pomyśleć o akrylu.

Właściwości tego tworzywa sprawiają, że dywany zewnętrzne na taras zrobione z niego bardzo przypominają te z wełny, a równocześnie dużo mniej kosztują. Poza tym akryl bardzo łatwo się czyści i nie ma żadnego problemu z usunięciem rozmaitych zanieczyszczeń, nie blaknie też pod działaniem promieni słonecznych, długo zachowując żywe kolory.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj swój

+ Zostaw komentarz