Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak kreować pozytywny wizerunek firmy – torby ekologiczne

1
66

Obecnie w niejednym punkcie sprzedaży jesteśmy w stanie się spotkać z eko artykułami. Cechuje je gigantyczna różnorodność ze względu na własny ekologiczny zakres. Niektóre z punktów sprzedaży są stricte przydzielane ekologicznym produktom. Nasza idealna wiedza na temat tego rodzaju artykułów jest znikoma i nieraz nie przywiązujemy uwagi do oznakowań znajdujących się na opakowaniach.

Jednak symbole te mają obszerne znaczenie oraz nie bez powodu są umieszczane na etykiecie – także, jeśli gra toczy się o torby ekologiczne, jak ekologiczne torby reklamowe. Oznakowań tych jest niezwykle dużo oraz należałoby choćby część z nich poznać.

Kiedy przy towarze zobaczymy znaczek z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny produkt należy do żywności, jaka spełnia niesłychanie surowe normy oraz nie jest to artykuł z importu. Symbol mu przydzielany to Euro-liść. Następną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z wiadomością nad globem „bezpieczny dla ozonu”, i u dołu „pozbawiony FCKW”. Oznacza to artykuł, który jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol opisuje Błękitnego Anioła i jest on przyznawany różnym produktom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec i jest to najwcześniej powstały symbol tego rodzaju. Jeżeli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierząt, lub roślin jesteśmy w stanie się spotkać z greckim certyfikatem określanym mianem Bio Hellas. Kolejny będzie niemało mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy artykule powiadają nam, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwnych zabijaniu zwierząt przygotowywano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Też opakowania biodegradowalne mają własne oznaczenie oraz mówią nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Poprzednim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comment

Zostaw swój komentarz