Wszyscy słyszymy od dziecka, że koniecznie trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej szczotkując je przynajmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej ważne jest to, aby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co na pewno pozwoli zaoszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, aby taki przegląd robić przynajmniej raz na rok.

W części gabinetów nie będzie on nic kosztował, w pozostałych będzie trzeba zapłacić za niego coś symbolicznego. W czasie takiego przeglądu dentysta dokładnie sprawdzi stan całego uzębienia, ale także i reszty jamy ustnej, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeżeli znalezione zostaną jakieś dziury, to przeważnie będą one nieduże i szybkie do zaplombowania.

Jednak jeżeli takiego przeglądu się nie zrobi, to ewentualne konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wypełnienie małego ubytku nie będzie kosztowało więcej niż 300 złotych. Ale jeśli dziura w zębie się powiększy i trzeba będzie zrobić leczenie kanałów, to do wydatków dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego pojawić się mogą silne bóle i stan zapalny, a za takimi atrakcjami na pewno nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnym przypadku doprowadzić może do wyrwania zęba, który niestety już nie odrośnie.

Z tego też powodu faktycznie należy przynajmniej raz w roku pojawić się u dentysty. Jeżeli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w sieci. Po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła implanty warszawa otrzyma listę dentystycznych gabinetów, podczas wyboru warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez problemów się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój