Tkanina to materiał entuzjastycznie wykorzystywany do dekorowania. Wolno to robić na wiele sposobów, a jednym z nich jest malowanie artystyczne tkanin. Można wykorzystać do tego celu proste farby akrylowe zakupione w sklepach dla plastyków, niemniej jednak w takim układzie potrzebny będzie też specjalny preparat, który wypada wymieszać z akrylami w stosunku jeden do jednego.

Takie środki masowego przekazu nabyć można w specjalistycznych sklepach. Są w nich też dostępne farby przeznaczone jedynie do malowania na tkaninach – z tym, iż są droższe od akryli. Do malowania wolno używać skończonych szablonów, farbę nanosi się na tkaninę pędzelkami.

Warto również sięgnąć po właściwe pisaki służące do narysowania konturów i akcesoria, jak podobrazie. Wizerunek naniesiony na tkaninę ma obowiązek niezmiernie przyzwoicie wyschnąć. Wymaga także utrwalenia – robi się to za pomocą żelazka, prasując tkaninę czy też przez coś delikatnego (np. przez bawełnianą chusteczkę), lub od zewnętrznej. Do utrwalania służy także piekarnik – ma obowiązek być nagrzany do stosownej temperatury, a tkaninę umieszcza się w nim na kilka minut.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój