Jeśli pojawią się u kogoś kłopoty z suchą lub atopową skórą, to powinien o taką skórę odpowiednio zadbać. Zwłaszcza będzie to dotyczyło atopowego zapalenia, które z różnych problemów może być bardzo uciążliwe. Choroba ta jest ciężka do całkowitego wyleczenia, jakie przeważnie będzie polegać na ograniczeniu występujących objawów. Te w zależności od fazy mogą albo całkiem ustąpić, albo też nasilić się mocno.

Wtedy u niektórych chorych zaczynają się pojawiać zaczerwienienia czy ropne zmiany, a u niektórych skóra zaczyna być bardzo łuszcząca i wysuszona. Jednak bez względu na objawy konieczne jest zachowanie pewnych zasad, jakie bardzo pomagają w zmniejszeniu takich objawów. Przede wszystkim należy nosić odpowiednią odzież, koniecznie unikać się powinno wełny czy poliestrowych tkanin. Przy AZS pomagać też nie będzie jedzenie mocno przyprawionych posiłków, spożywanie alkoholu czy przebywanie w zanieczyszczonych miejscach. Bardzo ważne będzie stosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji, te posiadające jakieś mocne substancje są zdecydowanie niewskazane.

Na naszym rynku jest dużo środków pielęgnacyjnych przeznaczonych dla osób chorujących na atopowe zapalenie skóry, jednym z ich producentów jest przykładowo firma dexeryl. Jeśli ktoś zainteresowany będzie tym tematem to zaglądnąć na przykład może na stronę kremy-dexeryl.pl, tam przeczyta sporo ciekawych informacji. Takie kosmetyki wytwarzane są wyłącznie z naturalnych składników, bez niepotrzebnych sztucznych barwników czy wypełniaczy.

W ich składzie można między innymi znaleźć glicerynę, zatrzymującą i przechwytującą cząsteczki wody, zapewniając właściwe nawilżenie naskórka. Biała wazelina z kolei ma działanie nawilżające, zostawia na skórze ochronną warstwę, chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi. Kolejną z substancji, jaką w swoim składzie zawiera dexeryl emolient jest ciekła parafina. Z kolei ona tworzy warstwę lipidową która zapobiega traceniu wody, nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, a równocześnie zmniejsza uczucie pieczenia czy swędzenia skóry.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój