Inteligentne domy, w których wszystko co pragniemy dzieje się jak za użyciem czarodziejskiej różdżki jeszcze jakikolwiek czas temu były tylko marzeniem – dziś jednakże niesłychanie wielu znawców z dziedziny elektryki oraz elektroniki funkcjonuje właśnie nad takim projektami, ulepszając je i powodując, że życie osoby mieszkającej w takim domu jest najzwyczajniej w świecie proste i świetne. Mają oni specjalne uprawnienia oraz zdali egzaminy sepowskie – znacznie więcej na egzamin sepowski. Oczywiście w tej chwili potrzeba na to ogromnej ilości pieniędzy, jednak za jakiś czas pewnie się to zmieni.

Często okazuje się jednak, iż nawet inteligentne miasta to już nie jedynie wizja przyszłości, jednak stan obecny. Smart city, albowiem taką nazwę nosi naturalnie projekt inteligentnego miasta to idea, jaka ma przede wszystkim zwiększać komfort funkcjonowania mieszkańców tego regionu. Już nie używa się nazwy miasta przyszłości, albowiem jak się często okazuje takie miasta stają się już teraźniejszością. Najistotniejsza w aspekcie takich miast jest automatyka przemysłowa i naturalnie zmiany energetyczne, pozwalające na oszczędność energii i nowoczesne rozwiązania elektryczne. W idei takiego miasta gra toczy się bezsprzecznie w obszernej mierze o to, żeby zmniejszyć koszty życia.

Atrakcyjną opcją są także inteligentne dom. Taki inteligentny dom to wykorzystanie co niektórych urządzeń dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji, czy przy użyciu innego nośnika mobilnego. Podłożem w takim nowoczesnym domu jest system kamer, które też rejestrują obraz w wielu wariantach oraz mogą nas powiadomić o potencjalnym zdarzeniu przez wysłanie raportu na telefon komórkowy. Może to być odmiana: filmu, zdjęcia, wiadomości tekstowej.

To naturalnie dzięki kamerom nawet nie będąc w domu możemy się dowiedzieć, co także dzieje się w naszym mieszkaniu, jesteśmy w stanie monitorować w ten sposób dzieci, najętą nianię, czy inna osobę odnajdująca się w domu, bądź też na naszej profesjonalnej posesji. Wszystko odbierzemy za pomocą wbudowanego sprzętu mobilnego. Ewidentnym rozwiązaniem w takim inteligentnym obiektu jest także system alarmowy. Błyskotliwy dom albowiem to rozwiązanie dotyczące również bezpieczeństwa, albowiem poza kamerami oraz alarmami system wyposażony jest w przeróżne czujniki.

Nawet nie będąc w domu możemy na telefon otrzymać komunikat, a przykładem takiej wiadomości ma prawo być informacja o: otwartych roletach, Nie zamkniętych drzwiach, uchylonych oknach, uruchomieniu takich systemów jak choćby oddymianie, pożarze, włamaniu, zalaniu. Co ciekawe jesteśmy w stanie również utworzyć niejako wirtualne zdarzenia, jakie to zaprogramujemy, a jakie będą mieć miejsce kiedy tak właściwie w domu nikogo nie ma. Na przykład, że w danym momencie zaświeci się światło, włączy telewizor, tak żeby osoby z zewnątrz myślały, iż w domu ktoś jest. Inteligentny dom to pomysł, który to bezustannie się rozwija i niejednokrotnie jest dostosowany do pragnień osoby w nim mieszkającej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj swój

+ Zostaw komentarz