W trakcie pływania intensywnie pracują wszystkie partie ciała. Ruch w wodzie to również fenomenalny masaż dla zmęczonej skóry, wyrównuje stres oraz zezwala się zrelaksować. Mało kto wie, iż w czasie pływania spalamy obszerną ilość kalorii, w następstwie tego sport ten polecany jest figurom potrzebującym zrzucić parę zbędnych kilogramów. Ten rodzaj sportu może uprawiać nieomalże każdy. Ma on ważne znaczenie w zapobieganiu wielu przypadłościom połączonym z układem oddechowym i układem krwionośnym. Zapobiega też wadom postawy u dzieci oraz nieco koryguje je u osób dorosłych. W czasie pływania nie przeciążamy stawów oraz kręgosłupa, co ma duże znaczenie dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa oraz kości.

Należy jednak w owym czasie bez żadnego ale skonsultować się z lekarzem oraz spytać, czy w danym przypadku pływanie jest wskazane i które ćwiczenia można wykonywać w wodzie – zobacz różne oferty zajęć na doskonalenie pływania warszawa bielany. W trakcie wodnych kąpieli wypada bezwzględnie przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, na przykład nie pływać samotnie, kiedy woda jest za głęboka a wiemy, że nie jesteśmy zawodowymi pływakami.

Aerobik wodny to nie jedynie dobra zabawa, jednakowoż i olśniewający sposób na zachowanie naszego ciała w właściwej formie. Ćwiczenia w basenie zazwyczaj przeprowadzane są przy dźwiękach muzyki. Sesje ćwiczeniowe prowadzone są przez specjalnego instruktora i odbywają się w kilkuosobowych grupach.

Aerobik wodny jest skuteczniejszy niż normalny aerobik, bowiem używa oprócz tego naturalny opór wody, co wywołuje zwiększone spalanie kalorii. Siła wyporu wody oraz ciśnienie hydrostatyczne odciążają nasze stawy i kręgosłup, dzięki czemu jesteśmy w stanie dłużej wykonywać ćwiczenia bowiem najzwyczajniej w świecie mniej się przy tym męczymy. Istnieje kilka rodzajów zajęć w wodzie. Niektóre z nich odbywają się w wodzie płytkiej (sięgającej do pasa), wodzie średniej (sięgającej do klatki piersiowej) i wodzie głębokiej (trenujące osoby nie mają kontaktu z dnem basenu). W przypadku tego ostatniego typu konieczne jest wykorzystanie gadżetów ułatwiających przemieszczanie się w wodzie oraz utrzymanie się na powierzchni.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój