Jeżeli ktoś chciałby poprawić parametry albo wygląd swojego samochodu, to niejednokrotnie decyduje się na jakieś stuningowanie go. Przeważnie właściciele aut wybierają mechaniczny albo wizualny tuning, do jakiego między innymi zalicza się wymiana tłumika na sportowy model. Zwykłe tłumiki projektowane są w taki sposób, żeby zagwarantować możliwie jak największe wyciszenie, a kwestia mocy silnika jest tu drugorzędna.

W sportowych modelach zwiększa się przepływ spalin, co skutkuje z jednej strony podniesieniem mocy silnika, a z drugiej także się zmienia wydawany przez samochód dźwięk. Jeśli jednak ktoś się będzie decydował na takie rozwiązanie, to powinien pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim takie tłumiki muszą być zgodne z przepisami, które aktualnie obowiązują, szczególnie jeżeli chodzi o ich głośność.

Sprawdzone firmy, takie jak na przykład RM motors posiadają w swojej ofercie produkty spełniające ten warunek, ale na rynku trafić też można na modele, jakie mogą nie przejść badań okresowych lub spowodować że policja zatrzyma dowód rejestracyjny. Istotna będzie też dobra jakość wytworzenia, to znaczy w pierwszej kolejności zastosowane materiały do produkcji, ale też dostosowanie do konkretnego modelu auta. Jeśli ktoś zamierza iść jeszcze jeden krok dalej, to może się pokusić o montaż w posiadanym samochodzie downpipe. Rozwiązanie to także może zwiększyć dodatkowo moc jednostki napędowej o następne parę mechanicznych koni.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój