Poszukując ciekawego pomysłu na urządzenie swojego wnętrza w rustykalnym stylu można pomyśleć o zakupie płytek wytworzonych z prawdziwej cegły. Tego typu płytki od pewnego czasu zaczęły się cieszyć sporym zainteresowaniem właścicieli domów, gdyż prezentują się bardzo interesująco. Nie są one robione w sposób maszynowy, a cięte ze starych pochodzących z rozbiórki różnych budynków.

Tego typu płytki z cegły na ścianę Wrocław nierzadko została wypalona w dziewiętnastym wieku, i cechuje się niepowtarzalnym wyglądem. Oczywiście cegły po rozbiórce budynku nie będą się nadawały na ścianę, dlatego trzeba je jakoś przygotować.

W tym celu są one rozcinane na szerokie na dwa centymetry paski, przez co z jednej cegły można wykonać kilka takich pasków. Najbardziej cenione są zewnętrzne ścianki, posiadają one różnego rodzaju obicia czy wgniecenia, dzięki czemu każdy pasek ma inny wygląd. Lecz środkowe paski także wyglądają bardzo ładnie, i można z nich zrobić bardzo ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław przykleja się przy pomocy specjalnej zaprawy, tym samym uzyskując imitację muru z cegły. Ciemna kolorystyka cegieł prezentuje się bardzo ładnie z jasnymi fugami, przypominającymi typową zaprawę, ale użyć również można innych kolorów. Sporo firm oferujących tego typu płytki ma także w swojej ofercie specjalne narożniki, wycięte z jednej cegły. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w bardzo ciekawy sposób obudować krawędzie, na przykład na kominkach czy ścianach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj swój

+ Zostaw komentarz