Sznur zdrowych, estetycznych zębów to nierozdzielny element obowiązującego kanonu pociągająca. Istotne jednak, aby zęby były proste. Niestety, niedużo osób posiada profesjonalny zgryz od urodzenia. Większość z nas ma mniej, lub też bardziej odpowiednio usytuowane zęby. Takie drobne niedociągnięcia raczej trudno odnotować.

Wobec tego nie potrzebują one szczególnego leczenia. Nieraz jednakże pojawia się istotny kłopot. Kiedy zęby stałe od samego początku zajmują niedobre miejsce w jamie ustnej, powodują znaczny dyskomfort u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak i estetycznym. Takie wady należy jak najszybciej korygować. Im uprzednio nastąpi ingerencja ortodonty, tym lepiej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich nazbyt masywna budowa, przez co zaczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sytuację odwrotną, zęby są nadzwyczaj drobne oraz pojawiają się wolne przestrzenie. Kluczową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga profesjonalista – stomatolog Warszawa Wola. Przy bardzo trudnych wadach stosowany jest aparat stały. Składa się ze wyjątkowych zamków i drutu o trafnej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a po pewnym czasie przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera wyznaczoną siłę na cały zgryz pacjenta, sprawiając przesuwanie się zębów. Dzięki właściwemu dokręceniu drutów, lekarz kontroluje sytuację.

Przy mniejszych wadach stosuje się aparat ruchomy. Jest on połączeniem drutów oraz akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozwiązanie, działające o dużo łagodniej. Człowiek w własnym życiu ma jedynie dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak nazywane mleczaki, jakie wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, jakie towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większość z nich tracimy, i potrzebne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka stomatologiczna. Od czasu do czasu w wyniku nieszczęśliwego wypadku dociera do uszkodzenia czy nawet wyeliminowania wielu zębów. Wówczas także nieodzowna jest pomoc protetyki. Zadanie lekarza polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta szczególnej protezy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj swój

+ Zostaw komentarz