Psychoterapia ukierunkowana na spersonalizowane podejście, proponowana w ośrodku HARMONIA sprawdza się w przypadku klientów, którzy: chcą pracować nad traumą, zamierzają zainwestować w swój rozwój osobisty, chcą lepiej radzić sobie w relacjach z ludźmi, chcą wzmacniać pewność siebie oraz którym będzie zależało na tym, by ograniczyć efekty negatywnych zdarzeń, jakie mają miejsce w ich życiu.

Osobista relacja między psychoterapeutą i pacjentem pozwala pracować nad tym, co jest istotne w określonym wypadku. Dzięki temu klient ma możliwość wypracować sposoby radzenia sobie z aktualnymi lub powracającymi problemami. W trakcie pierwszej konsultacji zawierany jest tak zwany kontrakt terapeutyczny, na bazie jakiego terapeuta oraz klient wyznaczają, jak będą przebiegać spotkania. To właśnie kontrakt stanowi zabezpieczenie tego, by wszystko odbywało się jak należy. Pacjenci mogą dowiedzieć się też, w jakim nurcie będą przebiegać konsultacje terapeutyczne.

Jeżeli będzie to potrzebne, specjalista skieruje pacjenta także do innych ekspertów, na przykład celem wdrażania farmakologii albo przygotowania dobrego menu. Warto sprawdzić co oferuje poradnia psychologiczna. Pewne jest to, że im bardziej ktoś się angażuje, tym prędzej osiągnie stan, w jakim poczuje się pewniej.

Najczęstsze wskazania do rozpoczęcia psychoterapii to: depresja, stany lękowe, nerwica, trauma, zaburzenia odżywiania, czy kłopoty psychiczne będące efektem schorzeń mających charakter przewlekły. W gabinecie HARMONIA umożliwione jest skorzystanie z psychoterapii indywidualnej, grupowej lub psychoterapii par. Wsparcie psychoterapeutyczne może być konieczne na różnych etapach życia. I dlatego tak ważne jest to, by skorzystać ze świadczeń profesjonalistów, rozeznanych w tym, co robią i odnośnie których jest gwarancja, że bez przerwy się rozwijają.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój