W naszym klimacie zimy są niekiedy bardzo mroźne, dlatego też praktycznie wszystkie domy i mieszkania wymagać będą dobrego ogrzewania. W wielu przypadkach będą to piece na stałe paliwa, w jakich są możliwości spalania opału o różnym charakterze. Do najbardziej popularnych zalicza się przede wszystkim węgiel kamienny oraz różne odmiany drewna. Ale sporo osób także się decyduje na zakupienie pelletu drzewnego albo ekogroszku, część modeli pieców jest przeznaczonych jedynie do spalania takich paliw.

Kupując paliwo na zimę trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim na to, czy posiadany rodzaj pieca przeznaczony będzie do jego spalania, gdyż w części przypadków mogą być jakieś ograniczenia. Kolejną istotną rzeczą będzie kaloryczność, a ta zależy od typu opału. Węgiel jest uznawany za najbardziej kaloryczny, ale powinien on być dobrej jakości, i też odpowiednio gruby. Z pokruszonego węgla będzie znacznie mniej energii, pomimo tego że to będzie identyczny pod względem składu surowiec.

Nieco mniejszą kaloryczność ma drewno i robione z niego pellety, lecz to zależne będzie od zastosowanego gatunku. Kolejną niezwykle istotną rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest wilgotność. Jeśli opał będzie jej miała za dużo, to znacznie gorzej się też będzie spalał, i wytworzy mniej energii. Dlatego najlepiej kupować go w jakiś sprawdzonych miejscach, w jakich będzie pewność co do jakości. A takie bez problemów się znajdzie przy pomocy internetowej wyszukiwarki, po podaniu w niej hasła hurtowa sprzedaż miału.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój