W każdej firmie są ludzie o wybitnie przeróżnych charakterach. Jedni są przebojowi, świat do nich należy, inni pracują jak mrówki, bez zbędnego rozgłosu wokół siebie. Jeszcze inni, uważający się za perfekcyjnych pracobiorców, mający wielkie mniemanie o sobie, oraz tacy, jacy są zakompleksieni, ale zawsze skłonni do pomocy innym. Z zespołu nawet kilkudziesięcioosobowego, z trudem jest skonstruować zgrany zespół, biorąc pod uwagę różne charaktery oraz predyspozycje. Idealna w tym celu jest impreza integracyjna, dwu, trzy dniowa, na jakiej ludzie mają szansę zaznajomić się porządniej, oraz pokazać swoją prawdziwą twarz.

Podczas imprez integracyjnych, częstym motywem są zawody sportowe, rywalizacja w grupach – prawidłowo w następstwie tego dobrać do poszczególnych zespołów firmowych 'krzykaczy’ oraz 'szare myszki. W trakcie rywalizacji ma okazję się okazać, iż dużo lepszymi kompanami są w stanie się okazać naturalnie ci pracobiorcy, jacy zawsze stoją z boku wszystkich służbowych wydarzeń, a ci, jacy pragną być zawsze na pierwszym miejscu, nie niezwykle się na to miejsce nadają.

Zwykła sportowa rywalizacja, sposób zachowania w grupie, niesienie pomocy, praca na rzecz zespołu, mogą się okazać na imprezie integracyjnej wyznacznikiem, kto tak w samej rzeczy jest w zespole pierwszorzędny. Jeżeli niezbędne są akcesoria na imprezę, zobacz słomki papierowe. Impreza integracyjna może być stereotypowym przedświątecznym spotkaniem przed Wielkanocą, czy Bożym Narodzeniem, jednakowoż może być też jednodniowym wypadem za miasto połączonym z grillem lub ogniskiem, a ma prawo stanowić kilkudniowy wyjazd nawet za granicę, połączony ze szkoleniem.

W pewnych sytuacjach firmy organizują także uroczyste bankiety lub ewentualnie kolacje z programem artystycznym, występem gwiazdy. Każde spotkanie firmowego zespołu ma za zadanie zbliżenie ludzi do siebie, wzajemne poznanie się – każda rozmowa zbliża, może się okazać, że dotychczas nie lubiany kolega z sąsiedniego pokoju tak właściwie jest niezwykle fajnym kumplem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój