Duża grupa posiadaczy psów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, iż ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – koci okulista warszawa. W pewnych momentach sami podajemy stworzonym przez nas zwierzakom farmaceutyki, syropy, jednakże okazjonalnie obserwujemy jakiekolwiek efekty. Posiadacze czworonogów twierdzą, że ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze oraz od tego czasu natarczywe kaszlą. Domowa terapia nie przynosi rezultatów, dlatego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

W czasie takiej wizyty przeważnie prowadzone są badania kliniczne, jakich wyniki ukazują, iż kaszel u pieska ma totalnie inne podłożenie, aniżeli przeziębienie.

Zazwyczaj okazuje się, iż kaszel jest wyłącznie jednym z symptomów niewydolności krążenia w psim organizmie. Schorzenie to nosi fachową nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej oraz objawia się podniesionym sercem. W takiej sytuacji wykorzystuje się zwykle właściwe leczenie, a także wprowadza dietę, co już po kilku tygodniach przynosi fenomenalne efekty.

Tylko, albowiem właściwie leczony pies może po raz kolejny odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. W wielu przypadkach zapominamy, iż fizjologia psa jest absolutnie inna aniżeli człowieka i próbujemy stworzonego przez nas pupilka leczyć syropami i antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie wyłącznie nie poprawi samopoczucia psa, ale w wielu przypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u czworonoga jest nie tylko objawem złego krążenia, ale też może być przyczyną groźnej choroby płuc. Najczęściej jest, albowiem pierwszym zauważalnym objawem tejże choroby, która nieleczona bez ustanku rozwija się i sprawia, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje posiadać chęć do zabawy, i większą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój