Wszystko zaczyna się od spotkania z klientem oraz ustalenia konwencji usługi gastronomicznej. Niesłychanie ważny jest typ imprezy, albowiem usługi gastronomiczne różnią się od siebie, w zależności od okazji. Inaczej będzie wyglądać przyjęcie komunijne, uroczystości weselne, rocznica urodzin, rodzinne spotkanie, kolacja w ogrodzie, impreza biesiadna, uroczysty bankiet, czy impreza przy szwedzkim stole.

Jest cała masa elementów, które formułują przebieg oraz konwencję imprezy, konieczne jest w związku z tym dopracowanie i przedyskutowanie wszystkich elementów przedsięwzięcia gastronomicznego. Catering jest pospolitą usługą, jednak musi być ustalony oraz przeprowadzony na najwyższym poziomie – Dieta pudełkowa Konstantynów Łódzki. Nie polega to jedynie na przewiezieniu naczyń i jedzenia z restauracji w określone miejsce. Współczesny catering to również dobór właściwej oprawy, dekoracji do charakteru oraz punktu imprezy.

Właściwa aranżacja miejsca, dobór dań, estetyka, sposób podawania, stosowna ilość obsługi, to kluczowe dla cateringu sprawy. Żeby kontrahenci byli zadowoleni, wszystko musi przebiegać sprawnie, perfekcyjnie, również w przygotowaniu, przebiegu imprezy, jak i sprzątaniu po jej zakończeniu.

Jeżeli jakaś korporacja cateringowa reklamuje się, że jest w stanie zrobić wszystko, przeprowadzić każdą imprę
gastronomiczną, nie za niezmiernie wolno w to wierzyć. Jeśli ktoś mówi, iż umie zrobić wszystko, to znaczy, że potrafi nie wiele. Mały pub, punkt, sprzedający kanapki, naleśniki, może prowadzić catering, lecz ma prawo pozostać przy reklamie oraz sprzedaży swojego jadłospis, bowiem to robi najpoprawniej oraz ma do tego możliwości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój