Wygląd łysiczki lancetowatej przedstawiony na witrynie GoldenTeacher obejmie między innymi to, w jaki sposób prezentuje się nóżka tego rodzaju grzyba. Jest ona bardzo wąska, natomiast mocna oraz twarda, jak i uelastyczniona. Nie da się jej połamać, wobec czego w czasie zbiorów trzeba ją uciąć nożyczkami. Grubość nóżki jaką ma łysiczka lancetowata wynosi od mm do max 3 mm. Ma ona kolor kremowy, jasnożółty albo brązowawożółty, a u podstawy ma barwę niebieską z kropeczkami bieli.

Nie jest ona w linii prostej, ponieważ w jednym miejscu będzie nieco grubsza, a w odmiennym, trochę węższa. Trzon tego grzyba nie jest pusty wewnątrz. Miąższ jest cieńszy, bladszy, biały, bez wyraźnego posmaku, aczkolwiek niektórym może kojarzyć się z rzodkiewką. Zarodniki mają barwę ciemnobrązową z purpurowym wybarwieniem. Można także dowiedzieć się czegoś o kapeluszu. Najczęściej jest stożkowaty, dzwonkowaty lub zaostrzony. Na górze kapelusza znajduje się specyficzny guzik. Trochę starsze owocniki mogą posiadać zmarszczone brzegi.

Blaszki kapelusza są rozmieszczane rzadziej, posiadają dużą szerokość oraz nieco przerośnięte, mocno przyrośnięte do trzonu. Ich barwa prędko ulega zmianom, od purpury po czarny. Zapoznając się z charakterystykami można wywnioskować, jak wygląda wskazany grzyb. Najważniejsze informacje w temacie łysiczki lancetowatej są podawane w ciekawy sposób. Autorzy mają pojęcie, w jaki sposób zainteresować czytelników. I z tego względu opłaca się zajrzeć na witrynę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój