Projektanci wnętrz poszukują bez przerwy coraz to nowych wykończeniowych materiałów, za pomocą których mogliby realizować swoje pomysły i wizje. W ostatnim czasie coraz bardziej popularny staje się korek, i to z kilku różnych przyczyn. W końcu znany jest doskonale wszystkim miłośnikom wina i szampana, gdyż to nim właśnie są zamykane butelki. Lecz kora z dębów rosnących w południowej Europie ma tak interesujące właściwości, że znacznie wszechstronniej się ją wykorzystuje. Bardzo popularne w ostatnim czasie się stają na przykład wykładziny korkowe.

Przede wszystkim bardzo ładnie i elegancko się prezentują, do wyboru jest wiele najróżniejszych kolorów i faktur, dzięki czemu każdy będzie mógł coś ciekawego dla siebie dobrać. Lecz warto zwrócić także uwagę na parametry użytkowe, a te przedstawiają się nad wyraz dobrze. Korek jako naturalny materiał zapewnia we wnętrzu odpowiedni mikroklimat, chroni też świetnie przed zbyt dużą wilgocią i rozwijaniem się pleśni i grzybów. Jednocześnie ściany nim pokryte mają dużą odporność na zabrudzenia i wodę.

Bardzo ciekawie też się prezentują listwy zrobione z korka, które są kładzione w narożnikach pomiędzy ścianą i podłogą. A jeśli ktoś chce, to może też pod panele czy deski użyć podkłady korkowe, charakteryzujące się dużą elastycznością i wytrzymałością. Sporo informacji na temat korka, jak również sklepów oferujących produkty wykonane z tego materiału można znaleźć w internecie, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce słów korek ekspandowany.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój