Budowanie wymarzonego domu wiąże się z dużą ilością obowiązków. Nie można sobie tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, wylać je i zacząć budować ściany. Należy również współpracować z kilkoma fachowcami, a jeden z nich to geodeta. Jego pomoc będzie potrzebna kilku sytuacjach.

Pierwszy kontakt niejednokrotnie ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, między innymi po to żeby dokładnie poznać jej granice. Bardzo się to także może przydać do stawiania jakiegoś ogrodzenia, żeby nie było niepotrzebnego sporu z sąsiadami. Jeśli się ma wybrany plan budynku trzeba go ustawić w odpowiedni sposób na działce. To także będzie zadanie geodety, który wszystko wykona opierając się na mapie projektowej. Na mapie trzeba umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak również konieczne przyłącza.

Jeżeli dokumentacja zostanie całkiem zatwierdzona i właściciel otrzyma pozwolenie na budowę, to koniecznie wyznaczyć należy na obszarze działki miejsce, w którym zostanie postawiony budynek. To także będzie należało do zadań geodety, który powinien zamontować w tym celu w wyznaczonych miejscach znaki geodezyjne. Są one bardzo ważne, bo w oparciu o nie robione będą fundamenty. Przy tych pracach jest również do ustalenia dokładne położenie wszystkich przyłączy, jeśli będą one przebiegać pod ziemią. Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na budowie, już po jej zakończeniu, aby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko zostało zrobione zgodnie z planem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

Dodaj swój

+ Zostaw komentarz