Kawę zieloną, podobnie jak jej czarną siostrę, przed zalaniem wodą należy zmielić. Jak najbardziej część sklepu oferuje zmielenie tej kawy na miejscu, jednakże prawdopodobnie każdy wielbiciel kawy zgodzi się z tym, że wyłącznie ta świeżo mielona smakuje najpoprawniej. Tu trzeba niemniej jednak od razu zwrócić uwagę na fakt, że ziarenka kawy zielonej są nieco twardsze od ziaren spalanej kawy czarnej. Wobec tego nie polec się wrzucania ich od razu do młynka, tak jak sztampową kawę ziarnistą – Najlepsze kawy ziarniste. Eksperci i smakosze twierdzą, że najprawidłowiej jest najpierw ziarna zielonej kawy rozbić w moździerzu. W ten sposób uniknie się niebezpieczeństwa zniszczenia ulubionego elektrycznego młynka do kawy. Wówczas tak zmielone ziarna wolno wsypać do kubka lub ewentualnie innego naczynia, z jakiego zamierza się wypić gotowy napar.

Na koniec ziarna te oczywiście należy zalać wrzątkiem oraz poczekać kilka minut, aby cały napój się zaparzył. W tym momencie nietuzinkowa i, co najważniejsze, niezwykle zdrowa kawa, jest adekwatnie gotowa do spożycia. Wolno jednak naturalnie smak tak przyrządzonej kawy ulepszyć, stosując świetnie kultowe sposoby, jak dodanie trafnych przypraw, takich jak na przykład kardamon.

Wolno także oczywiście napój posłodzić, jednak należy pamiętać, że jeśli wykorzystuje się go jako środek uzupełniający odchudzanie, takie przedsięwzięcie po prostu mija się z założonym intencją. Smakosze kawy mogą jednakże popróbować i poeksperymentować w poszukiwaniu przepisu na perfekcyjną kawę zieloną.

Choć zielona kawa jest obecnie polecana przez znawców zajmujących się na co dzień pracą z osobami cierpiącymi na otyłość lub nadwagę oraz choć środek ten reklamowany jest jako cudowny, jest to wyłącznie suplement diety. Nie można traktować kawy zielonej jako lek, jaki przyniesie porywające i natychmiastowe wyniki, w postaci pozbycia się kilkudziesięciu zbędnych kilogramów w ciągu paru dni. Tak w samej rzeczy stosowanie kawy zielonej będzie efektywne tylko wtenczas, gdy połączy się picie jej z aktywnością ruchową oraz należytą dietą. Właśnie dlatego kawę zieloną wypada poniekąd traktować jako dodatek i być może również impuls do poczynienia innych zmian w swoim trybie życia.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój