Do psychologa dziecięcego zgłaszają się nie tylko dzieci, jakie wymagają pomocy, wsparcia, rady. Niewątpliwie takie dzieci w większości wypadków sprowadzane są przez osoby bliźnie, przez rodzicieli, starsze rodzeństwo, rodzinę. Czasami niezmiernie łatwo jest zanotować, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Musimy jednakże być bacznymi obserwatorami. Musimy nauczyć się wyłapywać troskające znaki, przede wszystkim wtenczas gdy chodzi o dzieci – o nasze oraz te, z którymi mamy dowolny kontakt. Wiele pędraków jest bowiem krzywdzonych.

W pewnych sytuacjach jest to agresja, przemoc fizyczna, wykorzystywanie erotyczne a w pewnych momentach to przemoc psychiczna. Takie krzywdzone dziecko zamyka się w sobie. Wymaga pomocy. W przeciwstawnym razie nie będzie mogło normalnie żyć, normalnie funkcjonować, jak jego rówieśnicy. Terapia psychologiczną dzieci zajmuje się psycholog dziecięcy – https://poradnia-harmonia.pl/. W naszych miastach dużo jest gabinetów, w których przyjmują psycholodzy. Osoba taka powinna być nadzwyczaj ciepła, powinna mieć podejście do dzieci, powinna umieć odnaleźć z nimi wspólny język. Skutkiem tego również nie każdy z nas może zostać psychologiem dziecięcym.

Praca z potomkami w wielu przypadkach jest nadzwyczaj trudna, zwłaszcza wówczas kiedy taka praca odbywa się z pociechami skrzywdzonymi. Każdy psycholog dziecięcy ma za zadanie pomóc dzieciom, małym pacjentom, jacy się do niego zgłaszają. Terapia w większości wypadków jest związana ze zgromadzeniami małego pacjenta z psychologiem w szeregu przypadków przez wiele miesięcy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój