Spośród wielu pomysłów na wykończenie podłóg w swoim mieszkaniu coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć panele z winylu. Winyl jako materiał jest wykorzystywany na podłogi od wielu lat, ale w ostatnich latach producenci zaczęli proponować jego nową wersję właśnie w formie paneli. Tego typu rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza w czasie użytkowania na co dzień. Sam panel składa się z paru warstw, a górną stanowi bezbarwny poliuretan. Materiał ten bardzo dobrze zabezpiecza przed zarysowaniami i mechanicznymi uszkodzeniami, dzięki czemu takie produkty mogą być stosowane nawet w pomieszczeniach o większym ruchu.

Dopasowane w odpowiedni sposób panele winylowe można montować w szkołach, urzędach i innych obiektach publicznych, oraz oczywiście w domach i mieszkaniach. Klientów na pewno będzie cieszyć zróżnicowana oferta jeśli chodzi o wzory i kolorystykę. Dużo paneli wygląda jak naturalne drewno, z większą lub mniejszą ilością słojów. Takie świetnie się sprawdzają chociażby w pokojach czy salonach.

Do łazienek i kuchni z kolei kupujący chętniej wybierają rozmaite geometryczne motywy czy też wzory naśladujące kamienie, których także jest dużo do wyboru. Panele winylowe układa się w podobny sposób jak zwykłe, posiadają one takie same zatrzaski. Lecz w ich przypadku istotne jest, żeby przygotować odpowiednio całe podłoże, które powinno być idealnie równe. Ten typ paneli podłogowych posiada mniejszą grubość, dlatego wszelkie nierówności będą powodowały pękanie zamków.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój