Piesek – przyjaciel człowieka, najlepsza pociecha, problem oraz bezcelowy obowiązek – jaka z opcji jest nam najbliższa? Otóż wiele zależy od człowieka – na zapytanie czy pies to przyjemność czy również kłopot, nie można uzyskać jednoznacznej odpowiedzi.

Posiadanie psa to gigantyczna odpowiedzialność oraz szereg obowiązków – to smutne, praktyka dość w szeregu przypadków ujawnia, że nie wszyscy są w stanie udźwignąć ten ciężar, w następstwie tego potrzebne może być szkolenie – Psie Przedszkole. Często decyzja o przygarnięciu psa zapada pod wpływem chwilowych emocji – na zasadzie „bo cudownie by było posiadać zwierzaka”. Notorycznie również pies trafia do kogoś jako podarek.

Kiedy niemniej jednak okazuje się, że ze zwierzakiem trzeba systematycznie wychodzić na spacery, odżywiać go, znajdować czas na zabawę z nim oraz na tresurę, pies przestaje być traktowany w kategoriach „przyjemności” – o ile oczywiście w ten sposób można to ująć. Wynik? Zwierzak z reguły ląduje na ulicy. Ludzie nie mają wtedy dla psów litości.

Bezceremonialnie wyrzucają je za drzwi, wywożą do lasów, zostawiają gdzieś na drogach, a bywa oraz tak, że posuwają się do znacznie o wiele bardziej drastycznych kroków. Jednym czworonogom udaje się przeżyć, co niektórym zaś nie. Wydawać by się zdołało, że takie zachowania nie przystoją cywilizowanym ludziom, jakkolwiek mają one miejsce każdego jednego dnia. Zanim w związku z tym zapadnie decyzja o wzięciu do domu czworonoga, trzeba rozważyć wszelakie „za” i „przeciw”. Pies nie jest zabawką, wyłącznie żywym stworzeniem potrzebującym miłości i troski. W żadnym wypadku nie można także zwierzaka wręczać jako podarunek – bodaj, iż zostanie to wcześniej uzgodnione i zaplanowane.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

+ Nie ma żadnych komentarzy

Dodaj swój