Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem zadbać o ogród?

0
84

Planując ogród, należałoby na samym początku rozdzielić go na trzy bazowe części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową i gospodarczą. Jakakolwiek z tych części nie ma zachodzić na drugą oraz powinny być prawidłowo oddzielone. Część sztandarowa, tak zwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym regionie wolno sadzić roślinki, które najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Muszą być to kwiaty i krzewy o długim okresie kwitnienia, bądź późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki muszą pozwolić użytkownikom na szybkie oraz bezproblemowe dojście do bramki lub hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jak sama nazwa wskazuje ma być przeznaczona na wypoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew piaseczno. Wiąże się to z tym, że powinna znajdywać się za budowlą. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie detale małej architektury jak: tarasy, altanki, grill lub spory trawnik umożliwiający gry oraz zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najważniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, jaka powinna znajdywać się na uboczu naszej działki, ze względu na znajdujące się tutaj obiekty. Zwłaszcza ta część przeznaczona jest na zlokalizowanie takich szczegółów jak: śmietniki czy kompostowniki.

W tej części też można umieścić domek gospodarczy, w jakim będziemy chować wszelkie wymagane nam narzędzia do pielęgnacji stworzonego przez nas ogrodu. Koszenie może się odbywać w momencie, gdy trawniki są suche. Jest to spowodowane lepszym wykonaniem koszenia i faktem, iż trawa wówczas o dużo odpowiedniej znosi koszenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw swój komentarz