Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wymarzona praca a wychowanie – nie zawsze gwarantuje zatrudnienie

0
155

Jeszcze nie tak dawno praca dyplomowa wyższej uczelni był gwarantem znalezienia odpowiedniej pracy. Niestety czasy się zmieniają oraz warunki też. Coraz więcej wychowanków wyższych studiów zasila szeregi bezrobotnych. Mało tego, od czasu do czasu doskonali profesjonaliści, z olbrzymim doświadczeniem zdobytym za granicą również mają trudności ze znalezieniem pracy – by to zmienić, wstąp na praca. Osoby wracające zza granicy, w jakim miejscu zajmowały eksponowane stanowiska, niejednokrotnie nadzwyczaj odpowiedzialne, mają istotne komplikacje ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słuchają od ewentualnych pracodawców, iż mają zbyt wygórowane wymagania. Jak sami przyznają problem tkwi w braku znajomości i tak oznaczanych pleców.

Statystyki są boleściwe. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z lepszym oświatą stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Wolno się zastanawiać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Profesjonaliści uważają, iż ludzi kończących wyższe studia jest coraz więcej, natomiast jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – przede wszystkim na niektórych uczelniach osobistych. Rynek jest przesycony humanistami i profesjonalistami od marketingu i zarządzania. Inżynierów, których naprawdę brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze możemy spotkać różnych szefów lub menadżerów.

Niektórych nie intryguje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sprawa rodzinna czy również orientacja. Znaczące są wyniki w pracy. Jeżeli te są zadowalające po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego dyrektora. Jakkolwiek zdarzają się okazy, jakie chcą tobą zawładnąć. Nie ważne, że praca to dla ciebie priorytet, iż zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, że twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedorosłego emocjonalnie dyrektora istotne jest to, kim jesteś po pracy. I skutkiem tego jeśli podejrzewasz, że w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w jednostce gospodarczej. Nie przyznaj się, że jesteś szczęśliwym rodzicem więcej aniżeli jednego potomka. Znaczna rodzina to wystarczający powód dla twojego właściciela dużego zakładu pracy byś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw swój komentarz