Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy energetyczne świadectwo jest aktualnie obowiązkowe

0
25

W niedługim czasie posiadaczy starszych domów i mieszkań będzie czekała następna poważna rewolucja. Postarać się oni bowiem będą musieli o zrobienie energetycznego świadectwa, jakie się stanie wymagane dla każdego budynku. Jeżeli ktoś planuje nie robić tego, to musi być świadomy że w ten sposób się naraża na karę w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych.

Takie Świadectwa energetyczne to nic innego jak dokument, jaki ma za zadanie poinformować o zapotrzebowaniu obiektu na energię, zarówno związaną z ogrzewaniem czy chłodzeniem, jak również oświetleniem czy podgrzewaniem wody. A wszystko to w dużej mierze jest uzależnione od stanu technicznego i zastosowanych technologii i materiałów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Świadectwa energetyczne zawierać muszą szereg ważnych informacji. Po pierwsze w dokumentach tych znaleźć się muszą fotografie frontu obiektu, a także dokładny plan nieruchomości z wymiarami pomieszczeń.

Potrzebna też będzie informacja na temat tego, jak grube i czym ocieplone są ściany i stropy, a także z czym dany lokal sąsiaduje. Z istotnych informacji wymienić jeszcze trzeba technologię ogrzewania wnętrza oraz przygotowywania ciepłej użytkowej wody. Istotną częścią każdego certyfikatu są obliczenia wykonane przez wykonującą go osobę. Takie wyliczenia opierają się na podanych przez właściciela informacji, z tego też powodu nie można przekazywać tutaj fałszywych danych. Jeśli , to certyfikat straci ważność, a poza tym można się narazić na finansowe konsekwencje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw swój komentarz