Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Folie używane w ogrodnictwie – jakie są ich najważniejsze rodzaje

0
15

Hodowla warzyw i kwiatów w naszym klimacie wymaga zastosowania odpowiednich warunków do rozwoju, w szczególności na wiosnę. Niższe temperatury mają bowiem niekorzystny wpływ na tempo rozwoju, z tego też powodu branża ogrodnicza powszechnie stosuje rozmaite tunele pokryte foliami. Jeszcze do niedawna popularnością cieszyły się szklarnie, jednak tworzywa sztuczne są jednak tańsze niż szklane szyby, a dają podobny zakres funkcjonalności. Obecnie na rynku jest wiele odmian takich folii, tak więc raczej nie będzie problemów z wybraniem odpowiedniej. Różnią się wieloma parametrami technicznymi, z jakich najważniejsza będzie wytrzymałość.

W zależności od tego ile chce się używać takiej folii, to pasuje kupić odpowiedni produkt. Folie ERG Bieruń przeznaczone na kilka lat posiadają większą grubość, często mają też dodatkowe wzmocnienia zwiększające ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się folie wielowarstwowe. Są one dużo bardziej solidne niż tradycyjne, ale posiadać mogą gorsze parametry świetlne.

Podczas wyboru folii jest to kolejna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Aby zagwarantować roślinom optymalne warunki na rozwój jest zalecane, żeby przepuszczalność światła była na poziomie co najmniej 90 %, wtedy będzie można zapewnić roślinom optymalne warunki rozwoju. W niejednym przypadku może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza chroni ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw swój komentarz