Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kierowanie autami przez niepełnosprawne osoby – jakie są możliwości

0
13

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka dużej części społeczeństwa w naszym kraju. Dlatego bardzo ważne jest to, aby takim osobom zapewnić osobom jak największe możliwości normalnego funkcjonowania. Dotyczy to wielu różnych obszarów, w tym także wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z ważniejszych rzeczy jest na przykład przygotowanie aut do kierowania przez osoby, jakie mają na przykład problem z chodzeniem.

W ich przypadku zwykłe naciskanie gazu czy hamulca nie wchodzi w grę, ale na rynku dostępnych jest sporo urządzeń, które w tym pomagają. Jedno z popularniejszych proponuje firma Veigel, a jest to po prostu ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten znany też jest jako RGH, a sterowanie jest realizowane przy pomocy pokrętła albo dźwigni. Zamontować go można w większości samochodów posiadających w automatyczną skrzynię biegów, i pozwala na płynne i bezpieczne używanie pedałów.

Dzięki wysokiej jakości ten układ pozwala na pełne kontrolowanie samochodu, nawet w nieprzewidzianych przypadkach. Spore możliwości regulacyjne pozwalają każdemu użytkownikowi dostosować położenie do swoich wymagań, co przełoży się także na komfort nawet przy dłuższych podróżach. Niektóre modele takiego gazu-hamulca mają dodatkowe funkcje, bardzo przydatne w czasie codziennej jazdy, takie jak na przykład włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Bardzo duży nacisk przy projektowaniu został postawiony na kwestie bezpieczeństwa, dlatego też urządzenie to jest stosowane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw swój komentarz