Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Olej a napędy i łożyska izolowane

1
74

Olej silnikowy jest typem oleju, jaki wykorzystuje się do smarowania rozmaitych silników spalinowych. Kluczowym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest natarcie podzespołów ruchomych, zmniejszając ich tarcie, w jaki sposób silnik, lub łożyska – więcej dowiesz się na silniki Promotor. Drugorzędnym zadaniem oleju silnikowego jest to, iż oczyszcza, zapobiega korozji, koryguje szczelność i pomniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza podzespoły ruchome silnika.

Oleje silnikowe są pochodnymi sztucznych związków chemicznych ropy naftowej i innych artykułów wykorzystywanych do produkcji oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się zwłaszcza z węglowodorów, połączeń organicznych złożonych w całości z węgla i wodoru. Dostaje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do którego dodaje się szereg dodatków, polepszających ich działanie.

Dodatkami na ogół używanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krzepnięcia i pienienia się oleju, wzmagające smarność oraz dyspersyjne. Istnieje dużo typów olejów, które dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość i markę. Olej silnikowy jest smarem, jaki wykorzystuje się w silnikach spalinowych. Pomiędzy innymi, używa się go do napędów w autach, skuterach, autokarach, carts, łodziach, kosiarek do darni, traktorach, pociągach, aeroplanach; przeróżnym wyposażeniu w budownictwie i rolnictwie oraz silnikach statycznych, jak skutecznie na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się bo w silnikach istnieją części, które poruszają się w niezmiernie drobnych odległościach od siebie oraz powodują tarcie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 comments

Zostaw swój komentarz