Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rozrywka i nauka – tablice dla potomstwa

0
279

Dziecięctwo ludzi odchowanych w czasie komunizmu znamiennie różni się od życia współczesnych dzieci. Chodzi w zasadzie o otaczające nasze domy punkty sprzedaży, których oferta nadzwyczaj różni się jeśli przyrównać te dwa okresy. Niegdyś szczytem marzeń był samochodzik bądź klocki, najszczęśliwsi mieli kolejki, w pewnych sytuacjach jakieś nadzwyczaj właściwe zabawki od rodziny z zachodu. Dzisiaj dzieci dosłownie toną w zabawkach. Zwiększył się dochód mieszkańców, a również ich sposób myślenia. Wszelkie potrzeby młodego człowieka zaspokajane są natychmiastowo. Do wyboru są zabawki, jakie żądają od dziecka użycia wyobraźni oraz naśladowania dorosłego życia, takie jak lalki i misie.

Poza tym również zabawki ruchome, czyli samochody, kolejki. Interaktywne gry i zabawki najczęściej powstają przy zastosowaniu jakiejś technologii, czego przykładem mogą być roboty. Zabawki można podzielić też ze względu na materiał, z jakiego są wykonane: drewno, plastik, plusz. Różnorodne, odrębne kulturowo rejony charakteryzuje inny rodzaj zabawek. Stary kontynent jest w tym względzie jednolita, w Afryce najwięcej zabawek to używane egzemplarze przysyłane z Europy, Japonia natomiast w zasadzie opiera się na technologiach w nowych modelach.

Rzecz jasna produkuje się zabawki przeznaczone dla wskazanej płci. Dziewczynki mają trochę inne wymagania wobec zabawek aniżeli chłopcy, skutkiem tego z myślą o nich projektuje się konkretne rodzaje. Rzecz jasna nie dotyczy to wszystkich małych dziewczynek, niektóre w ogóle nie interesują się zabawkami skierowanymi do nich. Koronnym celem produkcji zabawek dla dziewczyn jest wprowadzenie ich w świat kobiet – tutaj polecamy tablice manipulacyjne. Przy okazji częściej widać podtrzymywanie sztampowych i później niestety wielokrotnie pojawiających się w dorosłym życiu podziałów. Część cech dziewczynek rzeczywiście uzasadnia wybór takiej a nie innej zabawki, jednak reszta, pewien scenariusz zabawy, przewidują zaprogramowanie małego umysłu, do przyszłej roli w dorosłości.

Wskutek tego dziewczynki bawią się lalkami – jakie są zawsze umalowane, o nienagannej szczupłej figurze oraz lśniących włosach: to stereotypowa atrakcyjna kobieta. Do zestawu z nią nieodzowna jest kuchenka do gotowania oraz żelazko, bowiem przecież tym się zajmuje w wolnym czasie. Może ewentualnie być miliarderką, jakkolwiek dopiero z przystojnym partnerem-lalką. W owym czasie tylko siedzi w jacuzzi bądź jeździ luksusowym samochodem. Rzecz jasna są również zabawki nastawione na naukę czynności, a nie odtwarzanie sztucznego modelu życia. I te są o niebo lepsze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zostaw swój komentarz